Dwukolorowe usta

Latem uwielbiamy bawić się kolorami – nie straszne nam połączenia, które zimą wydają się być zbyt odważne. Ten trend nie ominął również strefy makijażu, dlatego hitem tego lata są dwukolorowe usta. Już w ubiegłych sezonach taki sposób malowania miał wiele swoich zwolenniczek, jednak dopiero teraz stał się on makijażowym must have. Jak malować dwukolorwe usta?

dwukolorowe usta

Jeśli chcesz zafundować sobie dwukolorowe usta, możesz to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy z nich stworzysz z dwóch różnych kolorów. Teraz nie musisz dokonywać wyboru pomiędzy dwiema ulubionymi szminkami – górną wargę pomaluj na jeden kolor, zaś drugą – na drugi 🙂 Możesz sama wybrać – która z warg będzie ciemniejsza, a która jaśniejsza. Żadne zasady tu nie obowiązują, jednak aby usta wyglądały apetycznie, kolory powinny być do siebie zbliżone – najlepiej wybrać dwa odcienie jednego koloru, a z pewnością nie zaliczycie faux pas!

dwukolorowe usta

Dwukolorowe usta rozumiane na drugi sposób to zmiksowanie owych dwóch kolorów.  Jest to ciekawsze połączenie i wymaga nieco wprawy. Najpierw całe usta pokrywamy jednym kolorem , tworząc bazę do dalszego makijażu. Następnie dobieramy drugi kolor, pasujący odcieniem do pierwszego i za pomocą pędzelka nanosimy go na środkową część ust.  Jeśli chcemy, aby zlał się ze szminką bazową, możemy go nieco rozmazać. Jakie są najmodniejsze połączenia w tym sezonie? Polecamy wam połączenie ciemno różowej szminki jako bazy, z bladym różem w środku – SEXY! Bardziej odważnym paniom polecamy połączenie soczystego różu z pomarańczem, bądź z fioletem.

dwukolorowe usta

Które z dwukolorowych ust bardziej przypadły wam do gustu? Warto wypróbować obie opcje i wybrać tę, w której będziecie czuć się bardziej komfortowo. Do pracy polecamy bardziej stonowane odcienie – powyżej doskonały przykład eleganckich dwukolorowych ust. Wieczorem zaś możecie bardziej zaszaleć – pomarańcze, fiolety i czerwienie będą doskonałą alternatywą dla codziennych pasteli. I pamiętajcie – lato to czas kiedy bawienie się kolorem jest jak najbardziej dozwolone – dlatego nie bójcie się szaleć i w tym sezonie postawicie na kolor!