Cottonfield

Historia marki Cottonfield zaczyna się w roku 1986, gdy firma Carli Gry International A/S postanowiła po raz pierwszy wypuścić na rynek odzież pod tą właśnie nazwą. Cottonfield długo pozostawał na językach, gdyż jednym z jego pierwszych produktów była pomarańczowa kurtka, co było symboliczne i wymowne dla celu tej marki – Cottonfield powstał jako alternatywa dla świata męskiej mody.

Starając się dodać koloru temu światu i przeciwstawiając się dominacji szarości, Cottonfield był i jest nadal chętnie noszony przez młodych ludzi, którzy chcą prostego, a równocześnie odpowiednio ekspresyjnego stylu ubierania się.

Ta duńska marka zadebiutowała w stolicy Danii, Kopenhadze, skąd powędrowała w pierwszej kolejności do krajów nordyckich, aby następnie rozszerzyć swoją eskpansję na kraje Beneluxu – Cottonfield odniósł wyjątkowy sukces szczególnie w Holandii. Pozytywny odzew europejskich dystrybutorów pozwolił na dalsze rozszerzenie sieci sprzedaży praktycznie na całą Europę.

Cottonfield dotarł nawet do Kanady, co nie udaje się wielu europejskim markom odzieżowym i z tego względu jest to warte podkreślenia. Obecnie Cottonfield ma w swojej ofercie ubrania w klasycznych wzorach, nadal kolorowych, równocześnie niezwykle wygodnych. W asortymencie znajduje się zarówno odzież wierzchnia, jak i bielizna czy oryginalne perfumy o enigmatycznej nazwie „The Spirit of Scandinavia”, które są bardzo ciekawą ofertą na tym rynku.

Dla swoich stałych klientów Cottonfield przygotowuje różne promocje i dodatkowe atrakcje. Wystarczy wstąpić do klubu Cottonfield, aby cieszyć się dodatkowymi rabatami, ekskluzywnymi ofertami czy specjalnymi biletami na równie specjalne eventy, jak na przykład zamknięte koncerty czy bankiety.

Najwyższa dbałość o klienta wydaje się być wpisana w model działalności wszystkich skandynawskich przedsiębiorstw, co powoduje, że w wielu przypadkach są one bezkonkurencyjne na polu serwisu konsumenckiego. Warto także wspomnieć o skandynawskim zamiłowaniu do naturalnego środowiska – niemal każda sztuka odzieży w ofercie Cottonfield zrobiona jest z czystej wełny, lub bawełny, co powoduje dodatkową miękkość i komfort ubrań tej marki, równocześnie ograniczając do minimum udział sztucznych i niezdrowych materiałów.

Sklepy Cottonfield:

Cottonfield, Targówek, ul. Głębocka 35, Warszawa

Cottonfield, Kupiec Poznański, pl. Wiosny Ludów 2, Poznań

Cottonfield, CH Plejada, ul. Dolnośląska 25, Bytom

Cottonfield, Galeria Bałtycka, al. Grunwaldzka 141, Gdańsk